Archiwa kategorii: Pracownia Misteriów Dzieciństwa

06.08. 2015 r.

Jerzy Ficowski,  przyjaciel, nauczyciel, wpisując mi dedykację do  „Gałązki z Drzewa Słońca” napisał: Bożenie, aby zawsze pamiętała jak to dobrze  być dzieckiem.

Coż zatem znaczą te słowa? Nie zapominać o dzieciństwie, patrzeć na świat oczami pierwszego razu, cieszyć się każdego dnia z każdego dnia nie oglądając się na zegar?

A może to powrót do lektur dzieciństwa, tych pierwszych, ważnych, których fragmenty znamy na pamięć? a może wspomnienie zabaw czy pierwszych tajemnic? To pytania które stawiać będziemy dziadkom.

A jakie było dzieciństwo dzisiejszych nastolatków,  dzieci, z którymi pracuję, czy nasze lektury są takie same, czy tajemnice mają smak pierwszego razu?

Pracownia Misteriów Dzieciństwa

Pracownia Misteriów Dzieciństwa

odwołuje się  do czasów dzieciństwa i zbiera pojęcia związane z matecznikiem, domem i gniazdem (np. dziadkowie, piastunki kołysanki, wyliczanki, bajki na dobranoc, zabawki, sekrety itd.). Zajmuje się także doświadczeniem przekroczenia progu domu, wyjścia w świat i pierwszego zetknięcia z innością. Pracownia ma  charakter warsztatów teatralnych, a prowadzi ją Bożena Szroeder – reżyserka teatrów dziecięcych, edukatorka, animatorka

Czytaj dalej