Archiwa kategorii: Budowniczowie mostu/uczestnicy

Budowniczowie mostu/uczestnicy

Krasnogruda 24 III 2015
Krasnogruda, 24 marca 2015, foto Wiesław Szumiński
UCZESTNICY

PRACOWNIA ZIEMI

  1. Franek Plesiewicz
  2. Mateusz Andruczyk
  3. Szymon Durtan
  4. Kasia Bober
  5. Martyna Stachurska
  6. Marta Leszczyńska
  7. Oliwia Andze
  8. Weronika Rasiul                                                                                                                     PRACOWNIA MISTERIA DZIECIŃSTWA
  1. Ewelina Gibas
  2. Emilka Janczewska
  3. Małgosia Kukolska
  4. Gabrysia Makowska
  5. Estera Pietrewicz
  6. Patrycja Przekopska
  7. Martyna Zawadzka
  8. Kuba Gryguć
  9. Włodek Moniuszko
  10. Tomek Myszczyński
  11. Franek Sawicki
  12. Olek Sawicki
  13.  Adrian Misiewicz

PRACOWNIA TKANIA

  1. Ola Gryguć
  2. Weronika Janczewska
  3. Marysia Janczewska
  4. Teresa Ogórkis
  5. Arletta Stachurska
  6. Roksana Sztabińska
  7. Emilka Panczenko
  8. Kinga Mazur

PRACOWNIA OPOWIEŚCI

  1. Bożena Bartosiewicz
  2. Renata Korzeniecka
  3. Renata Pawłowska
  4. Lech Chatkowski
  5. Bożena Gryguć
  6. Janina Osewska
  7. Zofia Płasiewicz
  8. Teresa Witkowska
  9. Janina Maciukanis
  10. Anastazja Sidor
  11. Aldona Wojciechowska
  12. Hanna Tomal
  13. Wojciech Tomal

 PRACOWNIA MUZYKI MIEJSCA

  1. Zachariasz Radzewicz
  2.  Hubert Radzewicz
  3. Maja Misiukanis
  4. Hubert Nosek
  5. Wiktoria Nosek
  6. Szymon Czerniawski
  7. Dominik Okulanis
  8. Samuel Koczor
  9. Magda Kalinowska
  10. Patryk Kostecki
  11. Krystian Totczyk
  12. Asia Milewska
  13. Weronika Januszewicz
  14. Klaudia Boguszewska

PRACOWNIA SŁOWA

57.  Loreta Zdanaviviene
58.  Ricardas Zdanavicius

POGRANICZNICY

59. Krzysztof Czyżewski

60. Patryk Masłowski

61. Mariola Mitros

62. Bożena Szroeder

63. Małgorzata Sporek-Czyżewska

64. Wojciech Szroeder

65. Ksenija Konopek

66. Michał Moniuszko

67. Urszula Wasilewska

68. Agata Szkopińska

69. Wiesław Szumiński

70. Weronika Czyżewska

PRACOWNIA DŹWIĘKU

70. Daniel Zdancewicz

71. Iza Dobreńko

72. Zuzanna Bagińska

73. Laura Miszkiel

WOLONTARIUSZE

74. Krzysztof Kozłowski

75. Piotr Szroeder

76. Paulina Chojnowska

77. Michał Żmijewski

78. Patryk Dziemitko

79. Paulina Raglis

80. Marta Falińska

81. Karolina Bałdyga

82. Klaudia Kozakiewicz
83. Izabela Rydzewska

84. Natalia Tomkiewicz

85. Zuzanna Olech

MISTRZOWIE /GOŚCIE SPECJALNI

86. Gwen Burnyeat
87. Jessica Akaahwa
88. Agnieszka Kosińska

89. Yaarah Bar-on
90. Christopher Merrill
91. Lars J Hvinden

92. Lidia Ostałowska

ORKIESTRA KLEZMERSKA TEATRU SEJNEŃSKIEGO

  1. Dominika Korzeniecka
  2. Mateusz Bartosiewicz
  3. Mateusz Sznejkowski
  4. Dominik Sekura
  5. Maciej Popiel
  6. Tadeusz Soroko
  7. Stanisław
  8. Michał Jachimowicz
  9. Michał Popiel
  10. Franciszek Żyliński
  11. Kacper Szroeder

GOŚCIE/UCZESTNICY WIOSKI  Z POLSKI I ŚWIATA

1. Beata Tarnawa – ekolog, artysta, działacz obywatelski
2. Jacek Bożek – ekolog, artysta, działacz obywatelski
3. Jagoda Bożek – etnolożka studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, działaczka społeczna na rzecz praw zwierząt

4. Dorota Sieroń-Galusek zajmuje się edukacją kulturalną, jest adiunktem w Zakładzie Edukacji Kulturalnej Uniwersytetu Śląskiego, autorka książki Moment osobisty. Stempowski, Czapski, Miłosz
5. Łukasz Galusek zajmuje się kulturą i sztuką Europy Środkowej, zwłaszcza związkami pomiędzy przestrzenią, pamięcią i tożsamością. Redaktor kwartalnika „Herito”. Pracuje w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakwie.
6. Igor Galusek uczeń, kronikarz z południa.
7. Katarzyna Sztop-Rutkowska –  ‎Prezes, Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab”
8. Mateusz Sztop-Rutkowski- Syn Katarzyny Sztop-Rutkowskiej

9. Rasa Rimickaite – Attaché do spraw kulturalny w ambasadzie Republiki Litewskiej w RP, wieloletni wykładowca literatury i kultury litewskiej.

10. Beata Cieślak – nauczycielka, mieszka w  Sosnowcu Trójkącie Trzech Cesarzy, na styku granic dawnych mocarstw Austrii, Prus i Rosji. Pracuje z obcokrajowcami różnych kontynentów i narodowości, uczy języka polskiego.

11. Paweł Granicki – tłumacz

12. Magdalena Kicińska – reporterka, współpracowniczka „Dużego Formatu”, regularnie publikuje też w „Wysokich Obcasach”, „Polityce”, „Przekroju”, „Elle”, „Voyage” oraz kwartalniku „Dialog-Pheniben”.

13. Krzysztof Gedroyć – poeta, prozaik

14. Katarzyna Nowak – dziennikarka II Programu Polskiego Radia

15. Joanna Szwedowska – dziennikarka II Programu Polskiego Radia

16. Krzysztof Słaboń

17. Sonia Słaboń

18. Jan Słaboń

19. Lena Słaboń

20. Andrzej Horyza – nauczyciel etyki oraz przedmiotów alternatywnych (np. interpretacja filmu); pasjonat tutoringu i rozwoju człowieka

21. Paweł Ogrodzki
22. Dorota Ogrodzka
23. Daniel Ogrodzki (niemowle)
24. Marcin Mokry
25. Łukasz Kasprzyk
26. Łukasz Kaleta
27. Kasia Kaleta
28. Marta Shaw

29. Rafał Winiewicz – architekt

30. Magdalena Opic
31. Ornit Bar Zait
32. Ilan Katz
33. Batia Gilad
34. Aliza Salomon
35. Aksana Haiko (Białoruś)
36-38. Lilija Milašienė, Jolanta Vaišvilienė, Eglė Žinienė – śpiewacy zespołu Ūtara, wykonują pieśni sutartinė, autentyczne litewskie pieśni polifoniczne.
38. Dana Ponomarenko (Ukraina) – studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Lwowskim, członek zespołu organizującego we Lwowie artystyczno – edukacyjne działania angażujące społeczność lokalną  w dzielnicy Pidzamcze – m.in. Sąsiedzki Festiwal na Pidzamczu.
40. Sofiia Soliar (Ukraina) – studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Lwowskim, członek zespołu organizującego we Lwowie artystyczno – edukacyjne działania angażujące społeczność lokalną  w dzielnicy Pidzamcze – m.in. Sąsiedzki Festiwal na Pidzamczu.
41. Viktor Bagaiev (Ukraina) – student kulturoznawstwa na Uniwersytecie Lwowskim, członek zespołu organizującego we Lwowie artystyczno – edukacyjne działania angażujące społeczność lokalną  w dzielnicy Pidzamcze – m.in. Sąsiedzki Festiwal na Pidzamczu.
42. Patron Iryna (Ukraina) – animatorka kultury, wykładowczyni na wydziale kulturoznawstwa na Uniwersytecie Lwowskim.
43. Mykhschuk Viktoria (Ukraina) – animatorka kultury, wykładowczyni na wydziale etnologii na Uniwersytecie Lwowskim
44. Natalia Yeromenko (Ukraina) – dziennikarka, aktywistka, animatorka kultury, absolwentka porgramu Szkoła Pogranicza, w ramach którego w 2014r. koordynowała społeczno-edukacyjny projekt Dzetra Talks w Czerniowcach.
45. Aksana Haiko (Białoruś) –
46. Siergiej Haiko (Białoruś) –
47. Alena Shtyk (Białoruś) –
48. Swietlana Haidolionak (Białoruś) – animatorzy kultury, aktywiści prowadzący niezalezną działalność społeczną i kulturalną na Białorusi. Aktorzy zaangazowanego społecznie teatru „Kryly Halopa”, twórcy niezależnego centrum “KX” w Brześciu, gdzie prowadzą działalnośc edukacyjną i społeczną. Absolwenci programu Szkoła Pogranicza, w ramach którego zrealizowali w 2014r. projekt “Pryzba Festiwal” w Zalesiu na Białorusi.
49. Ewa Kanigowska-Gedroyć – tłumaczka
50. Benedicte Sebjornsen