Opowieści o współistnieniu w Trieście

O WYSTAWIE POGRANICZA NIEWIDZIALNY MOST

Włoska instytucja zajmująca się sztuką państw Europy środkowo-wschodniej zorganizowała multidyscyplinarny projekt „à la frontière…! old and new borders in europe”. Wezmą w nim udział polscy artyści i teoretycy sztuki.

Od stycznia do marca 2016 r. w ramach projektu odbędzie się 5 wystaw, na których zaprezentowane zostaną prace 11 artystów z Bośni, Litwy, Polski, Słowacji i Ukrainy. Program uzupełnią liczne wydarzenia towarzyszące: 3 wykłady, 2 panele dyskusyjne, 4 rozmowy, 2 pokazy filmowe oraz występy muzyczne. Łącznie w projekcie udział weźmie 22 twórców. Punktem wyjścia do całego projektu jest myśl Tadeusza Kantora.

Trzy z pięciu wystaw poświęcone będą polskim artystom. Od 4 do 15 lutego 2016 będzie można oglądać ekspozycję przygotowaną przez Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. Przedstawione zostaną prace Krzysztofa Czyżewskiego (manifest w formie poetyckiej), Kuby Kossaka (film „Niewidzialny most”), Bożeny Szroeder oraz Wiesława Szumińskiego (makieta sporządzona z gliny, drewna i kamienia) oraz Wiesława Szumińskiego (zbiór 20 fotografii). 4 lutego, podczas wernisażu, o godzinie 6 odbędzie się rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim,animatorem kultury, poetą i eseistą, współtwórcą Ośrodka Pogranicze.

czytaj całość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *