13-16 marca 2016 r. – wizyta studyjna członków zespołu Pogranicza w Notodden. Spotkanie z partnerami programu „Opowieści o współistnieniu. Medea: Obca – Inna – Swoja”

13-16 marca 2016 r. – wizyta studyjna członków zespołu Pogranicza w Nottoden. Spotkanie z partnerami programu „Opowieści o współistnieniu. Medea: Obca – Inna – Swoja”, prezentacje dotychczasowych wyników projektu, w tym spotkania „Wioska Budowniczych Mostów” które odbyło się w Krasnogrudzie w sierpniu 2015 r.

Partnerem strategicznym projektu w mieście Notodden, położonym w połudnowo-zachodniej Norwegii, jest Urząd Miejski. W ramach Centrum Kształcenia Dorosłych, instytucji administrowanej przez urząd miejski, powstało stowarzyszenie Brobyggerrådet – Budowniczy Mostów. Jest to grupa studentów realizująca idee programu „Opowieści o Współistnieniu”. Większość uczniów Centrum to uchodźcy, realizują kurs  języka norweskiego, niejednokrotnie uzupełniają swoją wiedzę o nauki podstawowe, pisania i czytania. Drugim miejscem prezentacji i spotkań będzie Art and Design College, gdzie większość studentów to Norwegowie zgłębiający nowe kierunki sztuki wizualnej i sztuki użytkowej. W obu instytucjach Krzysztof Czyżewski wygłosi wykład „Kultura i Solidarność”, członkowie zespołu Pogranicza przeprowadzą warsztaty przedstawiające praktykę pracy artystycznej i edukacyjnej w środowiskach wielokulturowych.

W Art College zostanie otwarta wystawa „Niewidzialny Most”.

Program jest finansowany przez mechanizm finansowy EOG, Polska -Norwegia 2009-2014.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *