WIDOWISKO TEATRALNE „NIEWIDZIALNY MOST”

W dniach 28 i 29 kwietnia o godzinie 21.00 w Krasnogrudzie- spektakl Pogranicza zatytułowany „Niewidzialny most”. Jest on kulminacją projektu „Opowieści o współistnieniu. Medea: Obca – Inna – Swoja”  realizowanego przez Pogranicze z norweskim miastem Notodden.

Widowisko w Amfiteatrze Parku krasnogrudzkiego, instalacji / scenografii zbudowanej  przez  dzieci, młodzież i dorosłych uczestników Pracowni artystycznych Pogranicza z Sejn, Krasnogrudy, Augustowa, Gib, Ogrodnik i Żegar. Wszyscy oni tworzą wielopokoleniową opowieść utkaną z pamięci miejsca, dzieło wspólne.

Nasze życie jest jak kruchy dzban, rozbijający się na drobne skorupy. Przypominamy synów bądź córki króla z Hymnu o perle Czesława Miłosza, którzy – wchodząc w świat – trzymają nitkę losu, łączącą ich ze świetlistą całością i z brzmieniem instrumentu będącego częścią harmonia mundi. Ale potem los prowadzi nas w ciemności kryjące ziemię, a do świata dzieciństwa wkracza świat dorosłych. Nieuchronnie wydarza się dramat. Nitka zostaje zerwana, świat rozstrojony, a my zapominamy o naszym królewskim pochodzeniu, zasypiamy w świecie materialnym, żyjemy w osobnych skorupach. Wraz z przebudzeniem rodzi się potrzeba odbudowania niewidzialnego mostu, po którym już kiedyś przechodziliśmy na drugi brzeg.  Krzysztof Czyżewski

Widowisko „Niewidzialny most” 28 i 29 kwietnia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *